052-5360605
..
דף הבית >> תוכניות העשרה וחוגי מצויינות >> חוגי אחה"צ

חוגי אחה"צ

שם  החוג:     טיסנריום – תעופה וחלל 
מסגרת :        אשכול פייס – חוגי אחה"צ
שם המדריך:  צחי כהן


תיאור החוג, טכניקות, חומרים, פעילויות שיהיו בחוג:


חוג מדעי המשלב חוויית הטסה מעשית לכלי טיס מרחפים באמצעות רחפנים ובמסגרת קורס ולימוד טייס באמצעות סימולאטורים של טיסה עם פתיחת אופקים של ידע במקצועות התעופה והחלל ע"י הרצאות, סיפורי תעופה מתנסות אישית, בניית טיסנים חופשיים איכותיים מקלקר והטסתם, בניית דגמים של תחנות חלל וחלליות בשיטת "עשה זאת בעצמך" וכן הקרנת סרטונים מרהיבים.
ילדים שמודעים לתעופה ימצאו עניין רב בעולם החלל ובהמצאות חדשות בתעופה וילדים שהנושא חדש להם יגלו עולם חדש ומרתק של תעופה שמחכה לנו. התכנית ושמה לה כיעד להעצים את ההבנה שתעופה וחלל הם מנת חלקם שלהם ושל הדורות הבאים אחריהם. הפעילות כוללת ארגון ימי שיא של הטסה בשטח של טיסני שלט רחוק, רחפנים ודאונים. בין ימי השיא נכלל ביקור בבסיס ח"א (טקס כנפיים של ח"א) והכרת מטוסי החיל מקרוב.


חתך גילאים:


התכנית פונה לילדים בבי"ס יסודי מגיל 8 - 12 וילדי חט"ב 13-14
קבוצת "צעירי תעופה" (8-9), קבוצת תעופה וחלל מתקדם (9-12), קבוצת תעופה וחלל – PRO  (13-14)
ערך מוסף מהחוג (ערכים, מיומנויות אישיות, רגשיות או חברתיות שהמשתתף ירכוש בחוג): 
החוג בא להעצים את התודעה לתעופה ולחלל המתפתח, ההתלהבות והמשיכה לטוס, לרכוש את היכולת לשלוט בכלי הטס באוויר, ולעורר את הרצון לחלום חלומות גדולים ולהגשימם.
כוללת יום שיא בתעופה - ביקור בבסיס ח"א (טקס סיום קורס טיס) והכרת כלי הטיס הגדולים מקרוב.  זוהי שיטה דרך חשיפה, השראה, התנסות והתלהבות, המביאה את הילדים ליצור מודעות חדשה לתעופה וחלל ולפתח חשיבת תעופה עתידנית.


הכשרה וניסיון:


רקע חינוכי-10 שנות ניסיון של הדרכת ילדים ונוער בתחומי תעופה וספורט השחייה, בעל רקע צבאי - יוצא טייסת כלי טיס בלתי מאוישים בח"א, רקע מקצועי מגיע לאחר 11 שנות עבודה בתעשיית המטוסים בתעשייה אווירית , 3 שנים בפרויקט פיתוח בפקולטה לאווירונאוטיקה בטכניון והסמכת רשות תעופה אזרחית למקצועות טייס במכללת תעופה "שירגל". למעלה משלושים שנות ניסיון של טיסנאות רדיו בשלט רחוק.
טיסנריום - חוגי תעופה וחלל   •  מודיעין • ערד • באר טוביה • מ.מ גזר    •    טלפון: 052-5360605   •   מפת האתר